Udany początek Memoriału Wagnera

Od zwycięstwa Polaków nad Kanadyjczykami rozpoczął się XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Polacy byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i szybko poradzili sobie z rywalami.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Raz na prowadzenie wychodziła jedna drużyna, a raz druga, ale nigdy nie było ono większe niż 2 punkty. Jeszcze ciekawiej zrobiło się po drugiej przerwie technicznej, na której prowadzili Polacy. W końcówce jednak Kanadyjczycy odrobili stratę i choć Polska miała piłkę setową, to losy tej partii rozstrzygnęły się w tzw. „grze na przewagi”. Ostatecznie wynikiem 29:27 wygrała nasza reprezentacja, po pięknym asie serwisowym Aleksandra Śliwki.

Drugi set to istny popis „biało-czerwonych”. Podopieczni Vitala Heynena przez całego seta kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Przewyższali rywali zwłaszcza w ataku i bloku. W tych elementach wyróżniali się głównie Bartosz Kurek, Michał Kubiak i Aleksander Śliwka, a Grzegorz Łomacz często wykorzystywał naszych środkowych. Te wszystkie elementy złożyły się na zwycięstwo Polaków 25:17.

Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego, choć Polacy nie wypracowali sobie aż tak dużej przewagi. Na początku jednak prowadzenie objęli Kanadyjczycy. Jednak w naszym zespole nadal bardzo dobrze funkcjonował środek. Wygrywaliśmy też długie i trudne wymiany, które okazały się w tej partii kluczowe. Polacy zakończyli swój mecz  w godzinę i 23 minuty i udanie rozpoczęli turniej.

Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)

Polska: Nowakowski, Kurek, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Kochanowski, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk, Konarski, Bieniek, Wojtaszek (libero)

Kanada: Sanders, Hoag, Van Berkel, Scalter, Vigrass, Loeppky, Marshall (libero) oraz Blankenau, Vernon-Evans, Vandoorn, Szwarc