Pierwsze, domowe zwycięstwo Cracovii w tym sezonie

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy, Cracovia pokonała Koronę Kielce 1:0. Zwycięską bramkę dla „Pasów” zdobył Sergiu Hanca.

Żadna z drużyn nie mogła być zadowolona z początku sezonu. Obie ekipy, w trzech dotychczasowych kolejkach zgromadziły po 4 punkty. Ten mecz był więc bardzo ważny, bo zwycięzca mógł uciec z dolnych rejonów tabeli.

Cracovia odważniej rozpoczęła spotkanie i nacisnęła rywali. Jednak pierwszą, dobrą sytuację miała Korona. W 12. minucie, oko w oko z Michalem Peskoviciem stanął Michael Gardawski, ale trafił prosto w bramkarza. W odpowiedzi, 10 minut później, z rzutu wolnego strzelał Sergiu Hanca, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Sokół. Chwilę później goście zdobyli bramkę. Michal Papapadopulos podał do Vato Arveladze, a ten umieścił piłkę w siatce. Trafienie nie mogło jednak uznane, bo Gruzin, był na spalonym.

Co nie udało się piłkarzom Korony, udało się podopiecznym Michała Probierza. W 35. minucie, przy wrzucie z autu, niepilnowany pozostał Hanca. Jego koledzy szybko wznowili więc grę i dostarczyli mu piłkę, a Rumun technicznym strzałem po ziemi dał swojej drużynie prowadzenie. Korona próbowała wyrównać, miała swoje okazje, ale gościom brakowało precyzji. Grali otwartą, a przy tym ostrą piłkę, ale nie przełożyło się to na bramki i do przerwy przegrywali.

Na samym początku drugiej połowy, to jednak Cracovia mogła podwyższyć prowadzenie. Na 16. metrze piłkę otrzymał Rafael Lopes. Miał na plecach rywala, ale zgubił go, obracając się i oddał groźny, choć niecelny strzał. Po godzinie gry, z rzutu wolnego, głową uderzał Oleksii Dytiatiev. Trafił jednak prosto w bramkarza i ten zdołał odbić piłkę.

W końcówce gra się bardzo zaostrzyła. Nie było już tempa w akcjach obu drużyn. Cracovia była zadowolona z wyniku i kontrolowała wydarzenia na boisku. Korona była bezsilna, nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. W efekcie „Pasy” po raz pierwszy w tym sezonie wygrały przy Kałuży.

Cracovia – Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramki: 35’ Hanca

Żółta kartka: Gol

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 7 698

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatiev, Jablonsky, Diego Ferraresso – Gol, Lusiusz (64’ Strózik), Wdowiak, Hanca – van Amersfoort (68’ Piszczek), Rafael Lopes

Korona: Sokół – Gardawski, Tzimopoulos, Marquez, Dziwniel – Żubrowski, Kovacević – Arveladze (61’ Djuranović), Cebula (61’ Pućko), Pacinda – Papadopulos (76’ Żyro)