Garbarnia cały czas w grze o utrzymanie

Rywalizacja Garbarni Kraków i Warty Poznań sięga lat przedwojennych. Wtedy oba zespoły walczyły o mistrzostwo Polski. Teraz biją się o utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Garbarnia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Warta jest tuż nad strefą spadkową. Oba kluby to beniaminkowie, a ich rywalizacja, tak jak przed wojną, w ostatnich latach wzbudzała wiele emocji. Podobnie było też w tym meczu.

W 2. kolejce obie drużyny podzieliły się punktami. Tamten mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla krakowian strzelił Jakub Wróbel. W miniony weekend poprawił to osiągnięcie, zdobywając 2 gole i tym samym zapewnił swojemu zespołowi bardzo ważne 3 punkty. Garbarnia musi bowiem gonić rywali. Po sobotnim zwycięstwie, ma na swoim koncie już 15 punktów i Warty traci 5. Poznaniacy, mimo zawirowań właścicielskich, na razie znajdują się na pierwszym, bezpiecznym miejscu. Za nami dopiero połowa sezonu więc wszystko jeszcze jest otwarte. Krakowianie mają nadzieję, że utrzymanie uda się wywalczyć pod wodzą Bogusława Pietrzaka. Pod wodzą tego trenera „Brązowo-biali” wywalczyli już 6 punktów. Do końca rundy jesiennej można zdobyć jeszcze drugie tyle, bo do przerwy zimowej zostały 2 mecze. Drużyna z Ludwinowa zmierzy się w nich z Bytovią Bytów i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Garbarnia Kraków – Warta Poznań 2:1 (0:1)

Bramki: 88’, 90+1’ Wróbel – 44’ Szymusik

Żółte kartki: Krykun, Górecki, Pietras – Spławski

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

Garbarnia: Cabaj – Górecki, Garzeł, Kalemba, Pietras –Masiuda (46’ Lech), Masiuda, Krykun, Kiebzak (84’ Wróbel) – Serafin, Ogar

Warta: Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz (83’ Biegański), Grobelny, Spławski (75’ Marciniak), Szymusik, Jasiński (90+3’ Piceluk), Cierpka, Fadecki, Janicki