Cracovia w coraz większym kryzysie

Mamy już 5. kolejkę Lotto Ekstraklasy, a Cracovia dalej nie potrafi wygrać. Tym razem przegrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0:1.

Zagłębie od pierwszych minut kontrolowało wydarzenia na boisku. Cracovia z kolei nastawiła się na kontry. Brakowało jednak dokładności przy ich wyprowadzaniu. Jedna z tych szybkich akcji w końcu „Pasom” wyszła. W 14. minucie Sebastian Strózik wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Po tej sytuacji gospodarze przejęli inicjatywę. Niecałe 10 minut później z daleka uderzał Javi Hernandez, ale nie trafił w bramkę.

Wydawało się, że w pierwszej połowie nic się już nie wydarzy i oba zespoły zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie. Jednak w ostatnich 5. minutach zrobił się mecz. Najpierw groźną akcję stworzyła Cracovia. Strózik dograł z prawej strony do Hernandeza. Hiszpan z metra uderzał piętą, ale nie zdołał pokonać Dominika Hładuna, a dobitka Filipa Piszczka była nieskuteczna. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Marcina Budzińskiego, który umieścił ją w siatce, ale był na spalonym. W ostatniej akcji pierwszej części odpowiedzieli „Miedziowi”. Pięknym, technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Bartłomiej Pawłowski i dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W drugiej połowie nie działo się nic wartego uwagi. Cracovia dążyła do strzelania bramki, ale biła głową w mur. Tak było m. in. w 62. minucie, kiedy głową uderzał Strózik, ale piłka wpadła prosto w ręce bramkarza. 8 minut później uderzał Serge Zenjov, ale trafił tylko w boczną siatkę. Bliżej zdobycia bramki był Javi Hernandez. Jego uderzenie z daleka, odbił jednak Hładun.

Cracovia, pomimo dużego wsparcia z trybun, nie zdołała wyrównać. Zagłębie przetrwało passę 2 porażek z rzędu i ma na swoim koncie już 9 punktów.

Cracovia – Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: 45+3’ Pawłowski

Żółte kartki: Balić, Dąbrowski,Tuszyński, Tosik, Hładun

Sędzia: Łukasz Szczęch (Pisz)

Widzów: 4097

Cracovia: Gostomski – Ferraresso, Dytatev, Helik, Rapa – Strózik (68’ Szczepaniak), Dimun, Budziński, Wdowiak (82’ Serderov) – Javi Hernandez, Piszczek (60’ Zenjov)

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Dąbrowski, Guldan, Balić – Bohar (54’ Janoszka), Matuszczyk, Jagiełło (72’ Tosik), Starzyński, Pawłowski – Tuszyński (78’ Mares)