Cracovia, rzutem na taśmę, pokonuje Lechię

W 14. kolejce PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 1:0. W doliczonym czasie gry, zwycięską bramkę dla „Pasów” zdobył Pelle van Amersfoort, dzięki czemu jego zespól prowadzi w ligowej tabeli.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Bramkarze nie mieli wiele pracy, ale kilka razy zostali zmuszeni do interwencji. Pierwszy musiał wykazać się Dusan Kuciak, broniąc strzał Pelle van Amersfoorta w 6.minucie.

Lechia pierwszą sytuację stworzyła po upływie 20 minut. Na indywidualną akcję zdecydował się Rafał Wolski. Zdołał oddać strzał, ale dobrze spisał się Michal Pesković. Chwilę później znowu dobrą szansę miała Cracovia, ale uderzenie głową Filipa Piszczka było niecelne.

Końcówka pierwszej części należała jednak do gości. Najpierw, po rajdzie lewą stroną boiska w boczną siatkę trafił Lukas Haraslin. Później, po wrzutce z rzutu różnego, głową niecelnie uderzał Michał Nalepa.

Druga połowa miała podobny przebieg. Dużo szarpanej gry z obu stron, a mało sytuacji. Cracovia przeważała, ale nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji. W 58. Minucie „Pasy” rozegrały ładną, koronkową akcję, którą strzałem zakończył van Amersfoort. Jednak Daniel Łukasik zdążył z interwencją i zablokował piłkę. 10 minut później Lechia miała jedyną szansę w drugiej połowie. Nie wykorzystał jej jednak Haraslin, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Gospodarze udokumentowali swoją przewagę dopiero w doliczonym czasie gry. Z prawej strony dośrodkował Sergiu Hanca, a głową do siatki trafił van Amersfoort. Był to gol na wagę trzech punktów. Dzięki temu, Cracovia ma na swoim koncie już 26 oczek i jest liderem PKO Ekstraklasy.

Cracovia – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: 90’+1 van Amersfoort

Żółta kartka: Pesković – Fila, Mladenović

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 8 612

Cracovia: Pesković – Siplak, Helik, D. Jablonský, Rapa – Gol – Hanca, van Amersfoort, Lusiusz (82′ Dimun), R. Lopes – F. Piszczek (67′ Strózik)

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Kubicki, Mladenović – Peszko (62′ Paixao), Gajos, Łukasik, Wolski (76′ Lipski), Haraslin (86′ Maloča) – Sobiech