Udany jubileusz Probierza

W 13. kolejce PKO Ekstraklasy, Michał Probierz miał powody do świętowania. Trener Cracovii, już 400 razy zasiadał na ławce trenerskiej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jego piłkarze zrobili mu jubileuszowy prezent i pokonali Pogoń Szczecin 1:0.

Pierwszą połowę lepiej zaczęła Cracovia. Już w trzeciej minucie dobrą okazję miał Rafael Lopes, ale uderzył nad bramką. 10 minut później w polu karnym gospodarzy znalazł się Sebastian Kowalczyk, ale jego strzał obronił Michal Pesković.

Później niewiele się już działo. Dużo nieczystej gry w środku pola. Obie drużyny stwarzały zagrożenie po stałych fragmentach gry, choć często nawet ten element nie funkcjonował.

W drugiej części wyglądało to niewiele lepiej. Od początku zaatakowały „Pasy”. Kilka sytuacji miał Filip Piszczek, ale nie mógł się wstrzelić. Skuteczniejszy był za to Cornel Rapa. Tym razem Cracovia bardzo dobrze rozegrała rzut wolny i po dośrodkowaniu Lopesa, strzałem głową, bramkę zdobył Rumun. Kilkanaście minut później, Portugalczyk już sam trafił do siatki. Piłkarze Pogonii źle wyporowadzali piłkę spod własnego pola karnego i przejęli ją gospodarze. Po szybkiej wymianie trzech podań, akcję „Pasów” wykończył Lopes.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, drugą żółtą kartką został ukarany Jakub Bartkowski. Jego koledzy musieli odrabiać straty, ale grając w osłabieniu, nie byli w stanie tego zrobić. Kilka razy próbowali zagrozić bramce Peskovicia, ale brakowało im skuteczności. W efekcie, nie wywieźli punktów z Krakowa.

Michał Probierz, jako trener, odniósł 153. zwycięstwo w Ekstraklasie. 100 razy też zremisował, a 147 razy przegrał.

Cracovia – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bramki: 58′ Rapa, 71′ Lopes

Żółte kartki: Gol, Piszczek – Bartkowski, Buksa

Czerwona kartka: 74′ Bartkowski (druga żółta)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 8 764

Cracovia: Pesković – Rapa, D. Jablonský, Helik, Siplak – Vestenicky (66. Diego Ferraresso), Lusiusz, Gol, van Amersfoort (90+3′ Supryn), Rafael Lopes (88′ Strózik) – Piszczek

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Kozulj (72′ Frączczak), Dąbrowski, Kowalczyk, Hostikka (60′ Listkowski) – Buksa (76′ Stec), Spiridonović