Hanca daje Cracovii triumf w Derbach Krakowa

W ostatnim niedzielnym meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie, odbyły się Derby Krakowa. Tym razem lepsza okazała się Cracovia, która pokonała Wisłę Kraków 1:0, a decydującą bramkę zdobył Sergiu Hanca.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli „Wiślacy”, którzy próbowali zaskoczyć gości dośrodkowaniami z prawej strony przez Michała Maka, jednak piłka po jego podaniach, znajdowała się w rękach Michala Peskovicia, lub też opuszczała boisko. W 10. minucie Paweł Brożek zaatakował pressingiem golkipera gości, co spowodowało nerwowe wybicie piłki po za linię boczną. Najgroźniejszą sytuację podopieczni Michała Probierza mieli w 23. minucie, kiedy to Hanca znalazł się sam na sam z Michałem Buchalikiem, który zażegnał niebezpieczeństwo, kopiąc piłkę poza boisko. Na pierwszy celny strzał musieliśmy poczekać do 31. minuty, kiedy to Rafael Lopes trafił w dobrze ustawionego Buchalika. W 41. minucie doszło do sprzeczki między Lukasem Klemenzem, a Michalem Siplakiem. Arbiter tego spotkania ukarał żółtymi kartkami obu zawodników. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak to gospodarze prezentowali się lepiej.

W drugą część spotkania lepiej weszli goście, którzy coraz śmielej zaczęli atakować bramkę Białej Gwiazdy. Ich ataki przyniosły w końcu długo zamierzony skutek, kiedy to w 73. minucie bramkę po błędzie Vukana Savicevicia zdobył Hanca. Zawodnicy Macieja Stolarczyka, po utracie bramki, zaczęli z większym zaanagażowaniem i coraz śmielej atakować bramkę gości. Mimo podjętej walki, „Wiślakom” nie udało się zdobyć choćby wyrównującego gola.

Piłkarze „Pasów” na zwycięstwo nad odwiecznym rywalem czekali od sierpnia 2016 roku. Po przełamaniu złej passy w derbach są już wiceliderem PKO Ekstraklasy. Z kolei Wisła nie potrafiła wygrać trzeciego, kolejnego meczu w lidze i zajmuje 11. miejsce.

Wisła Kraków-Cracovia 0:1 (0:0)

Bramki: 84′ Hanca

Żółte kartki: Sadlok, Klemenz, Savicević – Siplak, van Amersfoort

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 33 000

Wisła: Buchalik – Klemenz, Janicki, Wasilewski, Sadlok- Chuca (81′ Kumah), Savicević, Basha (89′ Zdybowicz), Wojtkowski, Mak – Brożek (72′ Drzazga)

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatiev (85′ Helik), Jabłoński, Siplak – Wdowiak (46′ Vestenicky), Lusiusz, Gol, Hanca – van Amersfoort (59′ Piszczek), Rafael Lopes