Zła passa przerwana

W ostatniej w tym roku, 17 kolejce Fortunie 1 Ligi drużyna Puszczy Niepołomice wygrała z GKS Bełchatów 2:0. Żubry przerwały pasmo przegranych meczów, podczas gdy dla gospodarzy była to kolejna, już piąta porażka z rzędu.

Drużyny przystępowały z założeniem przerwania passy porażek. Niepołomiczanie musieli uznać wyższość przeciwników w trzech wcześniejszych spotkaniach, podczas gdy bełchatowianie przegrali w czterech poprzednich meczach.

Wynik spotkanie w 7. otworzył Seweryn Michalski, golem samobójczym.  Prawdopodobnie miał zamiar wybić piłkę na rzut rożny, lecz „skutecznym” strzałem przelobował własnego bramkarza, co w efekcie dało gola dla drużyny przeciwnej.
W dalszej fazie meczu rywalizacja była wyrównana, z niewielką przewagą drużyny z Małopolski. Aż do 86. minuty spotkania, kiedy to Ievgen Radionov  perfekcyjnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W ligowej tabeli zwycięstwo Puszczy Niepołomice, uplasowało ją na dziewiątej pozycji.

Po zakończeniu spotkania sztaby szkoleniowe wypowiedziały się na łamach klubowych mediów:

W zastępstwie trenera Tomasza Tułacza – asystent Jakub Kula (Puszcza Niepołomice): – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i zdobyczy punktowej, jaką tutaj zdobyliśmy. Mieliśmy odpowiedni plan na ten mecz i myślę, że wypaliło to co wymyśliliśmy. Podsumowują  ten mecz to zmieniliśmy troszeczkę ustawienie  i wyszliśmy dwójką  napastników, szukaliśmy właśnie możliwości wykorzystania tej sytuacji.

Marcin Węglewski – trener (GKS Bełchatów): Gratuluje Puszczy zwycięstwa. W polu karny byli bardziej konkretni. Zamienili swoje akcje na gole i dziś wygrali mecz. Podsumowując ostatnie tygodnie były one dla nas tragiczne pod każdym kątem, organizacyjnym jak i piłkarskim. W takich wypadkach trudno coś mądrego powiedzieć. Mam nadzieję, że klub będzie funkcjonował, będzie istniał i przystąpimy do drugiej rundy w pierwszej lidze.

GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)

7′ Seweryn Michalski 0:1 (sam.)
86′ Ievgen Radionov 0:2

Żółta kartka: Longinus Uwakwe.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik, 2. Mateusz Szymorek, 4. Seweryn Michalski, 5. Michał Pawlik, 18. Arkadiusz Najemski, 19. Waldemar Gancarczyk, 21. Mariusz Magiera (kpt) (84′ 20. Piotr Skrobosiński), 24. Bartłomiej Eizenhart (46′ 23. Dawid Błanik), 30. Łukasz Wroński (74′ 11. Maciej Mas), 59. Przemysław Zdybowicz (80′ 9. Patryk Winsztal), 71. Patryk Makuch.

Puszcza Niepołomice: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 8. Longinus Uwakwe, 9. Łukasz Spławski (79′ 10. Hubert Tomalski), 11. Marcin Stefanik, 13. Ievgen Radionov (90′ 16.Lucjan Klisiewicz), 14. Jakub Serafin, 24. Michał Rakoczy (79′ 27. Mateusz Bartków), 25. Wiktor Żytek (65′ 20. Karol Knap), 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 77. Erik Cikos