Rezerwy skuteczniejsze od Garbarni

W Krakowie doszło do konfrontacji drugoligowych zespołów z dolnej części tabeli. W sobotnie popołudnie rezerwy Lecha okazały się lepsze od Garbarni Kraków. Poznaniacy wygrali w stolicy Małopolski 4 do 2.

Do przerwy goście prowadzili zaledwie 1:0. Zaledwie, bowiem po zmianie stron rozpoczęła się istna strzelanina. Na Garbarnia, chociaż walczyła dzielnie, nie zdołała wyrównać stanu meczu. Gole dla zwycięzców padały odpowiednio w 38., 55., 67. i 70. minucie. Gospodarze trafiali w 62. i 93. minucie. Na listę strzelców w zespole z Krakowa wpisali się Jakub Kowalski i Bruno Wacławek.

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania w ligowej tabeli było nieciekawie. Garbarnia plasuje się na przedostatnim miejscu, a Poznaniacy wykopali się dziś poza strefę spadkową.

Druga drużyna z Małopolski – Hutnik Kraków – swój mecz rozpocznie dziś o 18:15. Podopieczni Leszka Janiczaka o ligowe punkty powalczą w Kaliszu.