Puszcza znów zwycięska

W ramach 12. kolejki Fortuna I Ligi Puszcza Niepołomice rywalizowała z Odrą Opole. Gospodarze wygrali to spotkanie 1:0, chociaż nie byli faworytem konfrontacji.

Puszcza rozpoczęła spotkanie od mocnego uderzenia głową przez Łukasza Spławskiego. Bramkarz Opola wykonał jednak skuteczną interwencję i wciąż było 0:0. Okazje do wyjścia na prowadzenie mieli także goście. Arkadiusz Piech spróbował z dystansu zaskoczyć Gabriela Kobylaka jednak przez 45 minut bramka w Niepołomicach nie padła.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, a mocnym uderzeniem tym razem popisał się Hubert Tomalski z Puszczy. Piłka po strzale nie wylądowała w bramce gości. Na kolejną okazję trzeba była czekać do 65 minuty. Wówczas Sebastian Boniecki stanął oko w oko z Gabrielem Kobylakiem. Górą golkiper gospodarzy.

Co nie udało się graczom z Opola udało się Niepołomiczanom. W  68. minucie na prowadzenie podopiecznych Tomasza Tułacza wyprowadził Jakub Serafin, wykorzystując podanie Michała Rakoczego. Gospodarze byli bliscy podwyższenia na 2:0, jednak uderzenie lobem Michała Kleca okazało się zbyt długie. Puszcza dobrze broniła w ostatnich minutach i udało się jej zachować korzystny rezultat. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Niepołomiczan.

Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1:0 (0:0)

1:0 Serafin 68′

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Żółta kartka: Skrzypczak.

Mecz bez udziału publiczności

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 5. Konrad Stępień, 6. Mateusz Skrzypczak (84′ 3. Michał Czarny), 7. Jakub Bartosz (73′ 27. Mateusz Bartków), 9. Łukasz Spławski (84′ 16. Lucjan Klisiewicz), 10. Hubert Tomalski (66′ 18. Michał Klec), 11. Marcin Stefanik, 14. Jakub Serafin, 24. Michał Rakoczy (84′ 20. Karol Knap), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt).

Odra: 23. Kacper Rosa, 9. Tomas Mikinić (60′ 7. Krzysztof Janus), 10. Dawid Kort (69′ 5. Rafał Niziołek), 14. Sebastian Bonecki, 15. Konrad Kostrzycki, 21. Konrad Matuszewski, 27. Mateusz Kamiński (kpt) (69′ 24. Jakub Szrek), 28. Arkadiusz Piech, 66. Miłosz Trojak (84′ 38. Mateusz Gancarczyk), 80. Kacper Tabiś, 94. Konrad Nowak.