Podział punktów w Tychach

W ramach 11. kolejki Fortuna I ligi zmierzyły się ze sobą drużyny GKSu Tychy oraz Puszczy Niepołomice. Bramki padły, a obie drużyny podzieliły się punktami.

Już w 6. minucie w polu karnym Puszczy najlepiej odnalazł się Szymon Lewicki, który mocnym strzałem głową wyprowadził zespół ze Śląska na prowadzenie. Gra GKS-u w pierwszej połowie opierała się głównie na stałych fragmentach. Puszcza natomiast starała się grać z kontry, jednak bez rezultatu w postaci zdobytej bramki.

Prowadzenie zespołu z Tych tuż przed przerwą mógł podwyższyć Marcin Stefanik – czyli obrońca Puszczy – który zaliczył kiks zaskakujący Gabriela Kobylaka. Piłka minęła jednak nieznacznie bramkę Niepołomiczan. Pierwsza połowa zakończyła się więc rezultatem 1:0 dla GKSu.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Gospodarze największe zagrożenie pod bramką Puszczy kreowali nadal po stałych fragmentach. Niepołomiczanie starali się więc kontrować. Ta taktyka okazała się skuteczna. W 73. minucie rzut karny podyktowany za zagranie ręką wykorzystał Marcin Stefanik. Niepołomiczanie wyrównali, a wynik zawodów nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1:1.

GKS: 91. Konrad Jałocha, 23. Marcel Stefaniak, 30. Kamil Szymura, 6. Nemanja Nedić, 20. Bartosz Szeliga, 13. Łukasz Moneta, 16. Jan Biegański, 8. Łukasz Grzeszczyk (kpt), 4. Oskar Paprzycki, 14. Bartosz Biel, 32. Szymon Lewicki

Rezerwowi: 1. Odyjewski, 99. Dana, 3. Sołowiej, 7. J. Piątek, 17. Steblecki, 24. Połap, 34. Norkowski, 44. Bielusiak, 77. K. Piatek.

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 5. Konrad Stępień, 9. Łukasz Spławski, 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik, 14. Jakub Serafin, 17. Bartosz Żurek, 18. Michał Klec, 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 77. Erik Cikos.

Rezerwowi: 99. Górski, 3. Czarny, 6. Skrzypczak, 7. Bartosz, 8. Uwakwe,16. Klisiewicz, 20. Knap, 24. Rakoczy, 27. Bartków.