Owocny dzień biało-czerwonych

Przez cztery dni ponad 200 zawodników z 23 krajów będzie rywalizowało w Krakowie o medale mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie slalomowym. Pierwsze krążki zostaną rozdane już jutro. Dzisiaj biało-czerwoni dobrze zaprezentowali się w kwalifikacjach.

W czwartek krakowski tor Kolna został zdominowany przez kanadyjkarzy i kajakarki. O awans do dalszej fazy zawodów starało się dzisiaj dwunastu reprezentantów Polski. Cel zrealizowało jedenastu.

Ambicje i akces do medalu potwierdzili zawodnicy małopolskich klubów – Kacper Sztuba (C1 U23) i Szymon Nowobilski (C1 Junior). Obaj biało-czerwoni zajęli w swoich kategoriach trzecie miejsce. Obaj byli też najszybsi, ale punkty karne zweryfikowały ich pozycje.

Ogromne nadzieje wiązaliśmy z występem Klaudii Zwolińskiej (K1 U23). I nie zawiedliśmy się. Polka bez większych problemów przebrnęła przez kwalifikacje.

Podobnie jak Aleksandra Stach (K1 U23). Krakowianka może cieszyć się tym bardziej, że osobiście najlepiej czuje się w kanadyjce, a kwalifikację w kajakach wywalczyła już w pierwszym podejściu.

Jutro do przejazdów eliminacyjnych przystąpią zawodnicy z K1 i zawodniczki z C1. Piątek będzie także dniem finałów. Pierwsze medale mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców zawisną na szyjach uczestników rywalizacji drużynowej.