Puszcza obroniła komplet punktów

W zaległym meczu 8. kolejki Fortuna I Ligi Puszcza Niepołomice pokonała na własnym stadionie 1:0 Górnika Łęczna. Można mówić o niespodziance.

W pierwszej połowie zespół z Łęcznej dłużej utrzymywał się przy piłce. Skutkowało to dobrymi okazjami do objęcia prowadzenia przez zespół gości. Jednak to gospodarze z Niepołomic objęli prowadzenie w 40. minucie spotkania. Konrad Stępień doskonale wykorzystał swoją szansę w polu karnym i silnym uderzeniem z półwoleja pokonał Macieja Gostomskiego. Rezultat pierwszej połowy nie uległ już zmianie i ta zakończyła się rezultatem 1:0 dla Puszczy.

Druga połowa rozpoczęła się od silnego strzału Bartosza Śpiączki. Piłkę po uderzeniu zawodnika Górnika zatrzymał jednak Gabriel Kobylak. Zawodnicy z Łęcznej naciskali co prawda na defensywę Puszczy, jednak ta spisywała się bez zarzutu. Przyjezdni z każdą minutą atakowali odważniej, ale nie byli w stanie sforsować obrony Niepołomiczan. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Tomasza Tułacza, którzy wygrali 1:0.

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna (1:0)

40′ Stępień 1:0

Żółte kartki: Cikos, Spławski, Mikołajczyk, Klec

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 6. Mateusz Skrzypczak, 9. Łukasz Spławski (88. 8. Longinus Uwakwe), 10. Hubert Tomalski (67′ 18. Michał Klec), 14. Jakub Serafin, 24. Michał Rakoczy (75′ 8. Jakub Bartosz), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 77. Erik Cikos (75′ 27. Mateusz Bartków).

Rezerwowi: 99. Górski, 7. Bartosz, 8. Uwakwe, 11. Stefanik, 16. Klisiewicz, 17. Żurek, 18. Klec, 20. Knap, 27. Bartków.

Górnik: 33. Maciej Gostomski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leandro (kpt) (76′ 94. Kamil Rozmus), 4. Maciej Orłowski, 7. Tomasz Tymosiak (61′ 28. Paweł Wojciechowski), 17. Karol Struski, 18. Bartosz Śpiączka, 19. Przemysław Banaszak (76′ 9. Aron Stasiak), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 25. Paweł Baranowski, 26. Adrian Cierpka (46′ 22. Serhii Krykun).

Rezerwowi: 44. Kostrzewski, 5. Pajnowski, 6. Sasin, 9. Stasiak, 20. Kukułowicz, 22. Krykun, 24. Goliński, 28. Wojciechowski, 94. Rozmus.