Karny zadecydował

W meczu 16. Kolejki Fortuna I Ligi zmierzyły się ze sobą Dryżyny Puszczy Niepołomice oraz Sandecji Nowy Sącz. Faworytem tego spotkania była drużyna gospodarzy. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem gości 0:1.

W pierwszej połowie meczu oba zespoły zaciekle walczyły o zdobycie prowadzenia. Jednak ich próby były albo niecelne albo bramkarze popisywali się znakomitymi interwencjami.  Ta część spotkania obfitowała w sytuacje bramkowe. Pomimo to żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Oba zespołu do szatni schodziły przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie spotkania było znaczniej mniej sytuacji strzeleckich. W 61. Minucie meczu doszło do starcia pomiędzy Karolem Knapem, obrońcą Puszczy, a zawodnikiem drużyny gości. Sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Rzut karny na bramkę dla drużyny Sandecji zamienił Michał Piter Bućko. Puszcza Niepołomice zaatakowała chcąc wyrównać. Sandecja broniła się skutecznie na własnej połowie boiska. Mecz zakończył się zwycięstwem Sandecji Nowy Sącz 0:1.